tło
tło
logoZ naszych wewnętrznych badań wynika, że 87,3% rodziców dzięki rehabilitacji ich dzieci poprawiła swoją wiedzę dotyczącą niezbędnych codziennych zachowań w procesach wychowawczych, które mają radykalny wpływ na życie ich podopiecznych.

Wczesna diagnostyka to podstawa

Na podstawie analizy tych danych doszliśmy do wniosku, że to, czego często brakuje rodzicom, to dostęp do rzetelnych i wartościowych źródeł, dotyczących rozwoju dzieci. Potwierdziły to również liczne rozmowy odbyte z rodzicami naszych podopiecznych. Jako specjaliści w zakresie rehabilitacji i fizjoterapii niemowląt i małych dzieci postanowiliśmy odpowiedzieć na zapotrzebowanie i stworzyć specjalny dział z materiałami edukacyjnymi na naszej stronie internetowej. Znajdą Państwo tutaj materiały na temat rehabilitacji i ćwiczeń korekcyjnych dzieci, a także publikacje dotyczące zagadnień wychowawczych.

Rodzaje wad postawy u dzieci i niemowląt

Większość z nas kojarzy wady postawy z wadami kręgosłupa, natomiast fakty prezentują się zupełnie inaczej. Wady postawy wśród dzieci i niemowląt to wady kolan, stawu biodrowego, wady stóp, a także zniekształcenia bądź nieprawidłowe wzorce ruchowe uniemożliwiające swobodne siedzenie, leżenie czy raczkowanie. Bagatelizowanie występujących objawów prowadzi do zwiększenia dysfunkcji i istotnego pogorszenia jakości życia. Każde dziecko na danym etapie rozwoju powinno spełniać pewne ogólno przyjęte normy, np. dzieci w szóstym tygodniu życia powoli zaczynają prostować staw kolanowy. Jeśli zjawiska takiego nie zaobserwowaliśmy, powinniśmy jak najszybciej udać się do lekarza pediatry celem korekcji wad postawy u dzieci i niemowląt. Bez względu na rodzaj wykazywanej dysfunkcji należy pamiętać o tym, że wczesna diagnostyka to podstawa skutecznej i sprawdzonej terapii.

Szymczuk Medical | ul. Rostocka 19b/2 | 71-771 Szczecin | Tel.: 501 589 109 | E-mail:

Zapraszamy do współpracy.
Gabinet Szymczukmedical zapewnia profesjonalną rehabilitację.